implanty zębów bydgoszcz

Bydgoszcz jest miastem, w którym usługi stomatologiczne związane z implantologią rozwijają się coraz szybciej. Obecnie ilość nowoczesnych gabinetów oferujących wszczepienie implantów jest w zupełności wystarczająca do znalezienia fachowca godnego zaufania.

Implanty zębów w Bydgoszczy

Gabinety stomatologiczne zajmujące się implantologią znaleźć można we wszystkich dzielnicach Bydgoszczy, na praktycznie każdym większym osiedlu, m.in. Fordonie, Wyżynach, Błoniach, Bartodziejach czy Szwederowie. Fachowcy przyjmują również na Bielawach, Skrzetusku czy w rejonie Śródmieścia. Największe zagęszczenie specjalistów od implantologii wyróżnić można właśnie w centrum miasta.
Jest ich na tyle wielu, że umówienie się na wizytę w dogodnym terminie nie powinno sprawić żadnego problemu. Należy jednak zauważyć, że w centralnych bydgoskich gabinetach ceny leczenia implantologicznego są zauważalnie wyższe od pozostałych. Najczęściej jest to spowodowane większymi marżami za leczenie, a także zastosowaniem bardziej kosztownych implantów, materiałów czy leków. Duży wydatek idzie jednak w parze z jakością wykonywanych usług. Niższe ceny w niektórych gabinetach mogą wskazywać na oszczędność w zakresie diagnostyki, ponieważ niektóre gabinety nie wykonują zdjęć tomografii komputerowej. Na skromniejszy cennik wpływ może mieć również mniej kosztowne przygotowanie leczenia i oszczędność na zabiegach dodatkowych.

Średnie ceny procedury implantologicznej w Bydgoszczy

Zróżnicowane ceny w poszczególnych gabinetach wynikają z wielu czynników. Każdy ze specjalistów może preferować rozmaite systemy implantów, których ceny na obszarze całej Bydgoszczy mogą wahać się od 2000 zł do 4000 zł. Do kosztu pojedynczej śruby tytanowej należy również doliczyć śrubę gojącą czy łącznik protetyczny, a także rozważyć wiele innych wydatków. Jeżeli ilość tkanki kostnej potrzebnej do osadzenia implantu jest niewystarczająca, do kosztów doliczyć trzeba zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej. W Bydgoszczy jest to wydatek wynoszący minimum 2000 zł za metodę otwartą. Również ceny docelowych koron protetycznych są dość zróżnicowane. Najpopularniejszym rozwiązaniem w większości gabinetów są korony porcelanowe na podbudowie z metalu, których koszty zaczynają się od 1000 zł. Niektórzy specjaliści proponują użycie stopu złota, który wykazuje przeciwpróchnicze właściwości. Najtrwalsza i najbardziej estetyczna jest korona pełnoceramiczna na cyrkonie. W Bydgoszczy trzeba za nią zapłacić przynajmniej 1500 zł.

Przykładowy zakres cen w Bydgoszczy:

Usługa Przedział cenowy
Konsultacja i diagnostyka 50 zł – 100 zł
Wszczepienie implantu 2000 zł – 4000 zł
Korona porcelanowa na podbudowie z metalu 1000 zł – 3000 zł
Korona porcelanowa na podbudowie z tlenku cyrkonu 1500 zł – 3500 zł
Podniesienie dna zatoki metodą otwartą 2000 zł – 3500 zł
Podniesienie dna zatoki metodą zamkniętą 500 zł – 1500 zł
Łącznik protetyczny 500 zł – 1500 zł
Sterowana regeneracja kości 1000 zł – 1200 zł
Proteza całkowita na dwóch lokatorach 4400 zł – 5000 zł
Proteza całkowita na czterech lokatorach 7000 zl – 15 000 zł

Ceny usług dotyczących np. rozszczepienia wyrostka, lateralizacji nerwu, sterowanej regeneracji kości czy plastyki dziąsła nie są zazwyczaj podawane w cennikach, ponieważ gabinety ustalają je indywidualnie.

Poziom doświadczenia fachowców

Doświadczenie fachowców z bydgoskich gabinetów jest warte odnotowania. Chirurdzy pracujący w najlepszych klinikach w Bydgoszczy dysponują bardzo szeroką wiedzą oraz umiejętnościami praktycznymi w zakresie implantologii. Poza wszczepianiem implantów, część z nich zajmuje się również estetyczną odbudową protetyczną na implantach.

Na uwagę zasługuje również dobrej jakości sprzęt, który zapewnia pacjentom wystarczający komfort oraz duże bezpieczeństwo podczas zabiegów. Pacjenci skarżą się jednak na te bydgoskie gabinety, w których nie są im przedstawiane koszty całkowitego planu leczenia. Dość ubogo prezentują się one także pod względem udzielania gwarancji na wykonanie bezpłatnych zabiegów naprawczych lub innych darmowych interwencji pozwalających na uzyskanie porównywalnego efektu.

Bardzo często problem stanowią również niepewne systemy implantologiczne, wykonane przez mało znanych producentów. Decydując się na implanty stomatologiczne w Bydgoszczy, warto zatem zwrócić uwagę na precyzyjnie określony plan leczenia, włącznie z wyceną poszczególnych procedur. Dzięki temu cały proces może być lepiej przemyślany i przekalkulowany przez pacjenta.