implanty zębów - gdańsk

Na obszarze trójmiejskiej aglomeracji to właśnie Gdańsk może pochwalić się najbardziej zaawansowanymi technologicznie gabinetami stomatologicznymi oferującymi wszczepianie implantów. Z tego powodu miasto przyciąga wielu pacjentów, których przypadki z jakiegoś powodu są wyjątkowo trudne.

Implanty zębów w Gdańsku – gdzie szukać?

Najwięcej aktywnych gabinetów znaleźć można w rejonie Śródmieścia, a także w kilku większych dzielnicach miasta, zwłaszcza tych położonych najbliżej Bałtyku, m.in. na Przymorzu czy na obszarze administracyjnym Żabianki – Wejhera – Jelitkowa – Tysiąclecia. Również na Chełmie, Jasieniu czy w rejonie Wrzeszcza Górnego i Dolnego spotkać można dobrze wyposażone gabinety, jednak ich liczebność w lokalizacji nadmorskiej i centralnej jest wyższa.

Na tych obszarach większe są również ceny, które zależą także od kilku innych czynników. O wiele mniejszą ilość stomatologów zajmujących się implantologią spotkać można w zachodniej części Gdańska, np. na terenie Oruni czy Osowej. Na dodatek wielu z nich ostatecznie wykonuje zabiegi implantologiczne w innych częściach miasta. Zaledwie kilku tamtejszych lekarzy posiada gabinety dostępne w różnych placówkach, które dla wygody pacjentów zlokalizowane są w innych rejonach Gdańska. Mieszkańcy osiedli znacząco oddalonych od centrum oraz morza, bardzo często korzystają również z usług stomatologicznych w pozostałych obszarach Trójmiasta na przykład w Gdyni lub w Gdańsku.Nowoczesne metody zabiegowe

W Gdańsku od kilku lat odbywają się prace badawcze w zakresie udoskonalania współczesnych metod zabiegowych, m.in. z zastosowaniem komórek macierzystych oraz biomateriałów. Dzięki temu dostępność do leczenia implantologicznego jest tam znacznie bardziej rozpowszechniona, niż w przypadku wielu innych polskich miast. Gdańsk charakteryzuje się również większym zróżnicowaniem cenowym. Obecnie z implantów zębowych korzystają tam nie tylko pacjenci z dużymi dochodami, ale również osoby starsze i mniej majętne. Otwarcie na różne grupy polskiego społeczeństwa wynika po części z ciągłego rozwoju Laboratorium Biomateriałów Politechniki Gdańskiej, z którym na stałe współpracuje European Dental Implant Institute Vivadental. Na rozbudowę uczelni wciąż przeznaczane są kolejne fundusze, co stanowi bezpośrednie wsparcie dla badań naukowych z zakresu implantologii stomatologicznej. Dzięki współpracy z Politechniką Gdańską, część gabinetów wciąż udoskonala swoje systemy implantologiczne oraz pozwala szkolić się młodym adeptom implantologii. W ten sposób są im oferowane najbardziej zaawansowane programy edukacyjne, co w przyszłości pozostanie nie bez wpływu na dostępność większej ilości specjalistów.

Koszty usług implantologicznych w Gdańsku

Innowacyjność Gdańska w dziedzinie implantologii objawia się przede wszystkim wprowadzaniem nowoczesnych technologii do bardzo wielu tamtejszych gabinetów. Pracują nad nimi nie tylko specjaliści w dziedzinie implantologii, ale również biochemicy, fizycy czy materiałoznawcy. Ma to jednak ostatecznie dość duży wpływ na wysoką cenę najnowocześniejszych systemów implantologicznych.

Przykładowe ceny zabiegów implantologicznych w Gdańsku:

Usługa Przedział cenowy
Konsultacja i diagnostyka 50 zł – 120 zł
Wszczepienie implantu 1900 zł – 3200 zł
Korona porcelanowa na podbudowie z metalu 1400 zł – 2900 zł
Korona porcelanowa na podbudowie z tlenku cyrkonu 2000 zł – 3700 zł
Podniesienie dna zatoki metodą otwartą 2000 zł – 5000 zł
Podniesienie dna zatoki metodą zamkniętą 600 zł – 1600 zł
Łącznik protetyczny 500 zł – 1000 zł
Sterowana regeneracja kości 1000 zł – 1200 zł
Proteza całkowita na dwóch lokatorach 4500 zł – 5500 zł
Proteza całkowita na czterech lokatorach 6450 zł – 16 000 zł

W niektórych gdańskich gabinetach, ceny nie zawsze są dokładnie uściślane. Całkowity koszt procesu implantologicznego nie zamyka się bowiem wyłącznie na cenie samego implantu. Zazwyczaj na kwotę końcową składają się również koszty innych zabiegów, m.in. odsłonięcia implantu, pobrania wycisków, założenia śruby gojącej czy przymiarki pracy protetycznej. Konsultacje i plany leczenia zdecydowanie bardziej kosztowne są w największych gdańskich klinikach. Dlatego w przypadku mniej skomplikowanych przypadków, lepiej zdecydować się na gabinet dysponujący mniej zaawansowanym wyposażeniem, ale za to oferujący znacznie tańsze leczenie. Ich liczba jest w Gdańsku wystarczająco duża, żeby znaleźć system implantologiczny opłacalny dla pacjenta, a także odpowiedni dla jego indywidualnych warunków kostnych.